Převod peněz z České republiky do Austrálie
Převést peníze opačným směrem z Austrálie do České republiky.Když chcete převést české koruny na australské dolary, nabízí se vám řada možností, mezi něž patří například služby pro online převod, platební brány či běžná banka. Jak se ale v nabídce neztratit a správně zvolit? S tím vám pomůžeme v článku na konci stránky.
Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních korun zasílaných z České republiky na australské dolary seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 25.000 CZK. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.
Služby poskytující převod
Aktualizace poplatků a kurzu: 21. 11. 2024 6:29Aktualizace článku: 12. 4. 2021
Služby pro online převod – když opravdu chcete ušetřit
Služby pro online převod se finančně opravdu vyplatí díky nízkým poplatkům za transfer a také výhodnému kurzu. S převodem z českých korun na australské dolary si umí poradit Wise, CurrencyFair či WorldRemit. S první jmenovanou můžete převést finance s poplatkem pohybujícím se klem 0,5 až 1 % z převáděné částky v závislosti na její výši. Například při převodu 10.000 korun českých si služba účtuje poplatek ve výši 98,53 koruny. Skvělá je také rychlost převodu – pokud převádíte ve všední den, převod se zrealizuje už následující den.
S CurrencyFair se vám vyplatí převádět zejména větší částky. Za převod českých korun na australské dolary totiž zaplatíte fixní poplatek ve výši 4 australských dolarů a je jedno, zda převádíte 10.000 nebo 100.000 korun.
Převod financí z Čech do Austrálie můžete uskutečnit také pomocí společnosti WorldRemit. Ta si za převod účtuje poplatek startující na částce 108 korun a celý převod trvá v rozmezí od jednoho do tří pracovních dnů.
Platební brány nejen k nakupování na internetu
Převést finance můžete také skrze platební brány, jako je PayPal či třeba Skrill. Pro převod z českých korun na australské dolary můžete využít zmíněný PayPal, který zná asi většina z nás právě z nakupování po internetu. Zádrhelem v této cestě jsou ovšem vysoké poplatky. PayPal si jich účtuje docela dost – za převod do jiné země je účtován poplatek ve výši 0,3 % až 2 %. Za financování převodu pomocí debetní nebo kreditní karty si účtuje poplatek ve výši 3,5 %. K tomu si ještě přidejte nevýhodný směnný kurz, kdy je kurz ponížen v průměru o 3 %. Jak vidíte převod skrze PayPal příliš výhodný není.
Při častém transferu zvažte multiměnový účet
Vedení multiměnového účtu sice nebývá zdarma, ale při častých převodech mezi různými měnami jej můžete opravdu ocenit. Multiměnový účet je přehledný, funguje vlastně jako účet běžný, jen v něm najdete více záložek pro jednotlivé měny.
Jako multiměnový účet můžete využít také společnost Revolut. Svým uživatelům umožňuje nejen převody prostředků mezi měnami, ale také s ní například můžete nakupovat kryptoměny.
Když potřebujete převést hotovost
V případě, že potřebujete z České republiky k našim protinožcům převést hotovost, nabízí se společnost Western Union., která má hustou síť poboček po celém světě. Abyste hotovost mohli převést, je třeba ji zanést na kteroukoli pobočku Western Union. Zde vyřídíte veškerou administrativu a již do pár minut od dokončení převodu si může adresát financí svůj obnos vyzvednout na kterékoli pobočce Western Union. Zápor tohoto způsobu převodu spočívá v poměrně vysokých poplatcích za převod a také nevýhodném kurzu. Z tohoto důvodu tento převod nemůžeme doporučit jako způsob, jak při transferu ušetřit.
Běžná banka
Převést finance z České republiky do Austrálie samozřejmě můžete prostřednictvím tradiční banky. V bance si poradí jak s převodem hotovosti u přepážky, tak s bezhotovostním převodem z vašeho klasického osobního účtu. Ať už převádíte hotovost či jde o bezhotovostní převod, tak transfer skrze běžnou banku nedoporučujeme. Banky totiž mívají poměrně nevýhodný kurz a hlavně vysoké poplatky za převod, které si naúčtuje nejen česká, ale i australská banka.
Například ČSOB si za převod na jinou měnu než euro, tedy i na australské dolary, účtuje poplatek 1 % z převáděné s tím, že minimální poplatek bude činit 250 korun a maximální 1 500 korun. Jak vidíte, poplatek je zde v porovnání s online platformami opravdu vysoký.
Podobné ceny čekejte i u České spořitelny. Ta si také za převody mimo euro účtuje poplatek 1 % - nejméně však 220 korun a nejvíc 1500 korun.
Podle čeho se řídit při výběru
Doporučit jeden nejvýhodnější způsob převodu nejde. Výběr druhu transferu záleží totiž na několika otázkách, na které si každý musí odpovědět sám. Volba způsobu převodu záleží na tom, zda převádíte hotovost, nebo jde o bezhotovostní transakci, dále pak je třeba vzít v úvahu, jak moc na převod spěcháte, jak často finance převádíte a samozřejmě na výši převáděné částky.